30. 11. 2011

Ráztocka hoľa 1565 m.n.m

Edícia - spoznávame potenciál hrebeňa NT
(západná časť NT: Ráztocka hoľa 1565 m.n.m)

Tak kopnime ešte jeden do seba a ideme... 28. Novembra tesne pred polnocou obec Ráztoka.
Posledná kontrola časov v mape a ideme. Podľa mojich výpočtov by sme mali byť o druhej v spacákoch.

Po neuveriteľne zdĺhavom a náročnom výšlape sme hodinu po druhej našli miesto kde sa dá vyspať, je to síce ešte pár minút pod vrcholom ale... och tá zima, rýchlo sa prezliecť a šup do spacáku, moje ruky ovláda asi niekto iný a nedarí sa mi v tejto zime ani spacák zapnúť. Samozrejme slivku som nechal dole pri aute a tak nemáme nič :(. Pred spaním ešte pozorujeme obrovskú žiaru z lesného požiaru v sedle Čertovica.

východ slnka z tepla spacáku


Zatváram oči a puf, slnko už na oblohe. Nádherne výhľady a pohľady ktoré sa nám otvárajú sú prijateľnou cenou za námahu vynaloženú v noci.

mordor zahaľujúci Bystrickú kotlinu


Oheň stále horí a zalieva obrovskú časť oblohy ďalej na východ. Kráľova hoľa sa nám smeje v diaľke, veď to nie je ani týždeň čo sme sa ju pokúsili zdolať z Čertovice a nič...

v diaľke požiar lesa nad Čertovicou

Žiadny stres, žiadny zhon, to ako keby ani padačkari neboli na tom kopci. Pobaliť veci a posledný hupák s prevýšením 65m zdolávame skoro na jednej nohe.


Slnko, teplo ako v septembri nás prijemne ohrieva po mega death studenej noci. „Ty kokos“ sme museli spomenúť aspoň 100x, veď to je nádhera... Na štarte nás čakajú príjemne prífuky v ktorých sa nádherne graunduje :)


„Tak čo ideme?“ , kričí Ado, ktorý je rozložený predomnou. Jasne ideme do toho, zlet ma 1km vertikálne prevýšenie, čo sa v našom kraji len tak nevidí, a preto sme tu.


Vyškerené ksichty si visia pod plachtou a nemôžeme uveriť, že už bude december.

pohľad na Bystricku kotlinu (juhozápadzápad)

Pohľad na Horehronie (juhovýchod)
Exploration of da new take-off place.
Kubo, Aďo (teloši)
blog comments powered by Disqus

OBĽÚBENÉ PRÍSPEVKY